Godmorgon mina vänner och bloggkollegor!
Det är en fin söndag vi vaknar till idag, snön täcker marken och det är ett väldigt skönt väder ute. Var ute med Charlie nu på morgonen och han fann det väldigt kul att hoppa i snön, dock var det mindre kul när snön fastande i pälsen. Det blir som små bollar runt hans små fötter, dessutom går han som han hade skitit på sig. Men att hoppa i snön är uppenbarligen jätte kul.
Barnen kommer hem idag och det ska bli skönt att få hem dem, saknar dem så mycket. Det är det här som är en av nackdelarna med att ha delad vårdnaden av barnen, samtidigt tycker jag det är viktigt att de träffar sina mamma respektive pappa lika mycket som de träffar oss.
Ska jag var helt ärlig så kan det vara skönt att få vila upp sig lite den veckan som de inte är här, men saknade efter dem finns där ändå hela tiden.


Härligt att barnen kommer hem 🙂 Hoppas ni får en mysig söndag!
Ja nu ska vi handla så det fin söndag 🙂
Nästan magiskt och lite tillbaka till jultiderna när snön kommer! 🙂 Super mysigt. Hoppas ni får en toppen söndag.
Mysigt med barnen 🙂
Ja det ska bli redigt mysigt när de kommer
Godmorgon! Hoppas du får en fin söndag! ?
Det hoppas jag med:)
Ja, mycket snö blir det….
precis det är ju så 🙂
Jag kan tänka mig saknaden av barnen, att det är väldigt stor…men också som du skriver att få ladda batterierna mellan varven har ju sin fördelar det också ?
Det är ju precis så…
Kul att barnen kommer hem! Tror inte alls jag hade klarat att bara se min son på halvtid. Men antar att man vänjer sig!
Man vänjer sig med tiden
Härligt med massa snö, kommit en del här med.
Härligt det är…
Oh vad mycket snö! Vi har ingen snö alls 😀
Vad synd, kan skicka några nävar till dig 🙂
Har riktigt samma tankebana vad det gäller delad vårdnad! Så härligt att ha barnet/ barnen men nog ska de vara rättvisast att barnet umgås med båda lika mycket! ☺️
Tar att man tänker så..
Go meda hoppas din söndag blev bra o när dina små kids kommer hem i dag ??
Det hoppas jag med..
Vilka härliga snöbilder
jepp det är fint med snö..
Så mysigt att få hem barnen! Hoppas ni får en fin kväll hela familjen 🙂
Det hoppas jag med.. 🙂
men åhh vad mysigt med snö! Skicka hit lite? (:
Visst jag skickar med en gång:)
Så skönt att få hem barnen! Förstår att det måste vara jobbigt att vara ifrån dom! Nu lever ju jag ihop med mina barns pappa, men jag saknar dom så fort jag är ifrån dom en halv dag, så kan inte ens föreställa mig hur det är för er som är separerade.
Man lär sig leva med det hela, men det är en stor saknad helt klart..
Håller med din hund att hoppa i snön är galet kul.
Ha det gott. /Kamilla
Du med 🙂